Edhe Hungaria rikthen futbollin

Edhe Hungaria rikthen futbollin

65
0

 

Futbolli gradualisht do t’i rikthehet normalitetit.

Më 23 maj Federata Hungareze e Futbollit ka konfirmuar rikthimin e aktiviteteve sportive për të përfunduar sezonin e pezulluar për shkak të pandemisë së Koronavirusit.

Sfidat e para do të luhen për gjysmëfinalet e Kupës, ndërsa më 30 maj do të rinisë kampionati. Hungaria ka vendosur që të përmbyllë kampionatin dhe të mos ndjekë rrugën e Holandës, Francës apo Belgjikës.

Kampionati hungarez do të luhet pa tifozë.

loading...
Shperndaje