E tmerrshme, shqiptares i hedhin acid në fytyrë sapo del nga makina

E tmerrshme, shqiptares i hedhin acid në fytyrë sapo del nga makina

635
0

Një grua shqiptare në Itali ka perjetuar tmerr nga persona të paidentifikuar.  39-vjecare, emri i te ciles nuk behet i ditur eshte sulmuar nga dy persona, ende te paidentifikuar.

Ata e kane pritur, duket pasi e kishin ndjekur me pare, teksa ajo ka zbritur nga makina dhe i kane hedhur acid ne fytyre.

Ulerimat e saj kane qene aq te forta sa ne vend jane mbledhur shume njerez. Ka qene ora 21:30 e darkes kur gruaja qe sipas mediave italiane e njohur si prostitute eshte kapur ne befasi, sapo ka hapur deren e makines dhe ka zbritur.

Djegia ka qene aq e forte dhe dhimbjet shume te medha. Ajo u dergua me shenja djegie ne urgjence, nderkohe qe policia ka nisur hetimet.

Mjeket nuk japin ende detaje per gjendjen e saj, por pranojne se djegia eshte ne shkalle kritike, aq sa demet e shkaktuara ne sy mund te jene edhe te perhershme.

Policia nuk përjashtohen asnje piste nga hetimet, perfshire edhe faktin se gruaja i njihte personat qe e kane sulmuar.