‘E them vetë që të mos më shajnë në rrjetet sociale ‘i...

‘E them vetë që të mos më shajnë në rrjetet sociale ‘i poshtër’/ Laert Vasili e pranon LIVE: Unë jam grek!

183
0

Aktori Laert Vasili ka pranuar live në emision se është grek. Kjo deklaratë erdhi pas një debati në studion e emisionit  “Repolitix” mbrëmjen e djeshme ku Vasili ‘u kap’ me fjalën referendum, që sipas tij nuk është fjalë shqipe.

 

Duke debatuar me moderatorin pikërisht për këtë fjalë, në një moment Vasili tha se është grek e se kjo deklaratë i paraprin komenteve që bëhen në rrjetet sociale për të.

 

BISEDA NË STUDIO:

 

Laert Vasili: Fjala zgjedhje është shqip. Referendum është një fjalë e huaj, ne kemi fjalën tonë shqipe ‘zgjedhje’. Ta gjejmë se nga vjen.

 

Moderatori: E ke gjithmonë me gjuhën shqipe

 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Laert Vasili: E di pse e kam gjithmonë, e kam gjithmonë sepse 30 vjet…

 

Moderatori: Fjalën referendum e ke dhe në Kushtetutë, nuk e heqim dot, kshu që mos u bëj më shumë katolik se Papa.

 

Laert Vasili: E di e di. Jo jo fare, unë jam grek një herë. E them vetë një herë që të mos më shajnë kot nëpër rrjetet sociale ‘grek i poshtër’ kshu që cuna vazhdoni jepuni e thash vetë.