E rëndë/ Aksident në Fier, dërgohet në spital një i plagosur në...

E rëndë/ Aksident në Fier, dërgohet në spital një i plagosur në gjendje kritike

294
0

 

Përplasja e 4 makinave në Fier plagosi rëndë një person që po kalonte me biçikletë.

Aksidenti masiv u regjistrua në rrugën ‘’Ramiz Aranitasi’’ ku janë përfshirë 3 makina ‘’Benz’’ dhe një ‘’Toyota’’.

Njëri prej automjeteve ‘’Benz’’ i ka prerë rrugën një makine tjetër. Nga përplasja e fortë, makina e dytë ka përfunduar në krahun tjetër të rrugës duke goditur një person që po kalonte aty me biçikletë. Nga kjo përplasje e kanë pësuar dhe dy automjete të tjera, të cilat ishin të parkuara.

I plagosuri është dërguar menjëherë në Spitalin e Fierit, ku raportohet se ndodhet në gjendje kritike për jetën. Nga ana tjetër, policia po punon për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarjeje.