“E paske një analist te shtëpia”/ Rama batuta në Farkë, krahason opinionistët...

“E paske një analist te shtëpia”/ Rama batuta në Farkë, krahason opinionistët me qentë: I bën komentet e ditës që në…

271
0

Kryeministri Edi Rama nuk i ka punët mirë me gazetarët dhe analistët. Këtë gjë e tregoi edhe sot, teksa i krahasoi me qentë.

Gjatë vizitës në një familje të prekur nga tërmeti në Farkë, të cilës i dhuroi celsat dhe dokumentet e shtëpisë, kryeministrin Rama e kanë shoqëruar të lehurat e një qeni. Ai nuk kurseu as batutat, duke i thënë të zotit të shtëpisë, se në shtëpi paske analistë.

 

Rama: Ça ke mo çka? E paske një analist te shtëpia. I jepka komentet e ditës çdo mëngjes.