E pabesueshme ! Breshëri sa një portokall/ Bilanc lufte nga të plagosurit...

E pabesueshme ! Breshëri sa një portokall/ Bilanc lufte nga të plagosurit e stuhisë

2344
0

Vetëm disa ditë më parë vala e të nxehtit afrikan pushtoi thuajse të gjithë botën ndërsa sot shumë prej shteteve europiane dhe jo vetëm, janë përfshirë në një situatë të pazakonte metereologjike.

Reshje të dendura shiu, stuhi ere dhe breshëri kanë mbërthyer shtetin fqinj në Itali. Deri më tani ka shkuar në 18 numri i personave të lënduar ku mes tyre është edhe një grua shtatzanë.

Siç duket edhe nga pamjet e videove dhe fotove, erera të çmendura kanë goditur qytetin e Peskarës ndërkohë që stuhia ka marrë përpara ç’ka gjetur.