E enjtja nis me mot të kthjellët dhe mbyllet me vranësira, mësoni...

E enjtja nis me mot të kthjellët dhe mbyllet me vranësira, mësoni si do jenë temperaturat sot

262
0

Dita e enjte parashikohet të ketë mot kryesisht të kthjellët e vranësira kalimtare.

 

Në orët e mëngjesit dhe të mbrëmjes prezencë të mjegullës së dendur përgjatë luginave. Era nga veriperëndimi-verilindja 1-7m/sek.

 

Temperaturat parashikohen në:

 

– zonat malore 1°C deri në 12°C

 

 

– zoant e ulëta 4°C deri në 22°C

 

– zonat bregdetare 4°C deri në 21°C