E BUJSHME/ Publikohet DIPLOMA e Lindita Nikollës, ministrja e Arsimit me mesatare...

E BUJSHME/ Publikohet DIPLOMA e Lindita Nikollës, ministrja e Arsimit me mesatare 5.9

362
0

Publikohet dokumenti i diplomës së ministres së Arsimit Lindita Nikolla, e cila rezulton me mesataren e specialitetit 5.9., ndërsa meatarja e përgjithsme është 6.8. Dokumentin e ka publikuar ‘Shijak Tv’, ndërkohë ka reaguar edhe ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka. Me anë të një postimi në profilin e tij në Facebook, Muka vazhdon të kërkojë të bëhen publike të gjitha diplomat e stafeve pedagogjikë të universiteteve. ‘Ministrja Nikolla ju quan ngelësa, por vetë ka mesataren e gjimnazit 5.8! Prandaj sot është e nevojshme të kërkojme bërjen publike të diplomave- rektor, dekanë, shefa departamenti dhe profesora’, shkruan ish-zv.ministri.

gfdh.jpg