Drejtorët e Hipotekave që Rama iu kërkoi dorëheqjen (Lista e plotë)

Drejtorët e Hipotekave që Rama iu kërkoi dorëheqjen (Lista e plotë)

357
0

Kryeministri Rama paralajmëroi një furtunë të vërtetë shkarkimesh në hipotekat e vendit, duke iu kërkuar drejtuesave të rretheve të jepnin dorëheqjen brenda 24 orësh, pasi bëri një pasqyrë të gjendjes së këtij sektori. Por kush janë drejtorët që Rama iu dha sot ultimatumin e fundit e që brenda 24 orësh mbesin pa punë? Ja lista e emrave të 35 drejtorëve të Hipotekave.

 

LISTA E PLOTE ME 35 EMRAT

1- Berat – Robert Poçi

2- Bulqizë – Veap Halili

3- Devoll – Valbona Beshi

4- Dibër – Fatmir Mikli

5- Durrës – Adrian Kona

6- Elbasan – Oltion Kokunja

7- Fier – Mimoza Kola

8- Gjirokastër – Meleq Karabina

9- Gramsh – Flamur Hasa

10- Has – Fadil Mazrreku

11- Kavajë – Helenida Sava

12- Kolonjë – Arben Dauti

13- Korçë – Klajdi Tërova

14- Krujë – Astrit Baku

15- Kuçovë – Gentian Islami

16- Kukës – Dëfrim Korbi

17- Laç – Ertila Nikolli

18- Lezhë – Artjan Djala

19 Librazhd – Bledi Koçi

20- Lushnje – Eris Stambolliu

21- Malësi e Madhe – Fatmir Shpellzaj

22- Mat- Erjon Gjestila

23- Mallakastër – Besmir Selami

24- Mirditë – Agostin Picaku

25- Peqin – Rexhep Bica

26 Përmet – Gentjan Kukureci

27- Pogradec – Leonat Muskollari

28- Pukë – Tonin Bala

29- Saranda – Alba Kola

30- Shkodër – Ilir Dibra

31- Skrapar – Rezart Hoxha

32- Tepelenë – Pëllumb Milori

33- Tiranë – Lediana Bardhi

34- Tropojë – Xhavit Çela

35- Vlorë – Rezart Elmazi

 

ULTIMATUMI I RAMES

“Nëse doni t’i jepni vetes një mundësi, të dilni nga kjo punë me dinjitet minimal jepni dorëheqjen pa asnjë dallim. S’më intereson fare nga cila rrugë vini, nga e partisë apo e krushqisë. Kjo histori këtu mbaron. Pastaj do bëhen verifikime që nga ndjeket penale dhe marrja apo mbajtja në punë e atyre që kanë një lidhje apo histori me hipotekat. Mos kujtoni se s’bëhe me shkarkim…Rrugët tona ndahen këtu, ju në punët tuaja ne në tonat”