Dosja “Tahiri”, Vlahutin: Po monitorojmë nga afër procesin

Dosja “Tahiri”, Vlahutin: Po monitorojmë nga afër procesin

280
0

Pas shqetësimit të ngritur nga deputetët e Partisë Demokratike për çështjen “Tahiri” në sesionin e parë të takimit të 12-të të KPSA BE-Shqipëri që po mbahet sot në Tiranë, ambasadorja e BE, Romana Vlahutin u shpreh se kjo çështje po ndiqet me shumë interes. Vlahurin u shpreh se kjo çështje po monitorohet nga shumë afër. “Heqja e imunitetit është një përgjegjësi sovrane e parlamentit. Presim me padurim që çështja të përfundojë nga ana e prokurorisë. Ne po monitorojmë nga shumë afër të gjithë procesin dhe presim rezultatet të bëhen publike sa më shpejt”, tha Vlahutin.