Dollari dhe paundi britanik në rënie, euro mbetet në të njëjtat nivele,...

Dollari dhe paundi britanik në rënie, euro mbetet në të njëjtat nivele, njihuni me këmbimin valutor për sot

34
0

Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen monedhat e huaja sot: Dollari vijon të jetë i “fortë”, çfarë po ndodh me euron

Dollari amerikan është blerë këtë të hënë, 19 Shtator me 115.9 lekë dhe është shitur me 117 lekë sipas kursit të këmbimit, duke pësuar një rënie të lehtë.

 

Sakaq monedha evropiane Euro blihet me 116.3 lekë dhe shitet me 117 lekë për të disatën ditë me radhë, duke treguar një farë qëndrueshmërie.

 

Rënie ka pësuar edhe paundi britanik, i cili sot blihet me 131.7 lekë dhe shitet me 134.5 lekë.

 

Ndërsa franga zvicerane blihet me 119.6 lekë dhe shitet me 121 lekë.