“Disa njerëz vijnë që…”/ Adelina fjalë të mëdha për Aurela Gaçen

“Disa njerëz vijnë që…”/ Adelina fjalë të mëdha për Aurela Gaçen

434
0

Njëra nga Kosova dhe tjetra nga Shqipëria, Adelina Ismajli dhe Aurela Gaçe, janë dy nga emrat më në zë të muzikës shqiptare.

Të dyja njihen për shpërthimet në skenë dhe kanë bërë për vete shumë shqiptarë.

 

Së fundmi, Adelina ka bërë jë dedikim me fjalë të mëdha për Aurelën, duke e konsideruar këtë të fundit si një hënë mes yjesh.

 

“Disa njerëz vijnë që të na e pasurojnë zemrën, të na ndriqojnë shpirtin, të na e bëjnë jetën më të madhe. Ka shumë yje në qiell.

 

 

Por është vetëm një hënë. E tillë je ti Aurela jonë. Të dua Aurela Gaçe“, ka shkruar ajo.