Digjet makina në Vlorë, dyshohet zjarrvënie e qëllimshme (Foto)

Digjet makina në Vlorë, dyshohet zjarrvënie e qëllimshme (Foto)

320
0

Një makinë është përfshirë nga flakët gjatë mbrëmjes së kaluar në qytetin e Vlorës.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen ‘Lirim’ dhe mësohet se makina e djegur është tip ‘Opel Vectra’ me targa targa VL7522C dhe në pronësi të shtetasit me inicialet G.H.

Policia dyshon për zjarrvënie të qëllimshme të makinës. Vijojnë hetimet për zbardhjen e plotë të shkaqeve dhe motiveve të ngjarjes.