Dieta 24-orëshe që rrafshon barkun dhe nxjerr nga organizmi të gjitha toksinat...

Dieta 24-orëshe që rrafshon barkun dhe nxjerr nga organizmi të gjitha toksinat që na ‘fryjnë

508
0

Ndodh sidomos përpara plazhit, ditën që do të nisemi duam të zgjohemi të dobët. Mirëpo, edhe gjatë dimrit gjendemi në situata të tilla, kur jemi përpara një eventi. Dieta e mëposhtme do t’ju bëjë të rrafshoni pjesën e barku, brenda 24 orësh. Përveç të tjerash, do pastroni trupin nga toksinat. Kjo dietë u vjen në ndihmë shumë njerëzve që nuk kanë kohë të mjaftueshme për të hequr peshën trupore!

Udhëzimet e dietës:
Në orën 8: një gotë ujë të vakët me lëng limoni
Në orën 10: një gotë lëng portokalli apo lëng molle
Në orën 12: një gotë çaj të gjelbër
Në orën 13: një gotë ujë të ftohtë me lëng karote
Në orën 15: një gotë çaj sipas dëshirës
Në orën 17: një gotë lëng natyral sipas dëshirës
Në orën 19: një gotë çaj të gjelbër
Në orën 21: një gotë lëng rrushi
Në orën 22: përfundoni ditën në po atë mënyrë që e keni filluar – pini një gotë ujë të vakët me lëng limoni

Nuk duhet të shtoni asnjë ëmbëlsues tjetër veç atij që kanë frutat