DETAJE/ 4 persona me një furgon ekzekutuan biznesmenin në mes të Himarës,...

DETAJE/ 4 persona me një furgon ekzekutuan biznesmenin në mes të Himarës, kushëri i kryebashkiakut. E plagosur motra e tij

79
0

Një vrasje ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Himarë. Fax News raporton se është ekzekutuar me armë zjarri ndërtuesi Niko Goro.

Ngjarja ka ndodhur rrëth orës 9 të mengjesit të sotëm, teksa biznesmeni ishte para supermarketit të motrës së tij në Himarë.

Mësohet se biznesmeni është qëlluar nga një furgon në të cilin ndodheshin 4 persona. Një nga këta persona ka dalë nga furgoni dhe ka qëlluar në drejtim të biznesmenit duke e lënë të vdekur.

Po ashtu ka mbetur e plagosur motra e tij në këmbë, e cila është jashtë rrezikut për jetën.

Niko Goro është kushëri i kryebashkiakut të Himarës, Jorgo Goro, dhe njihet si biznesmen në fushën e ndërtimit.

Viktima është baba i dy fëmijëve, rreth 45-vjeç. Nga detajet e para mësohet se biznesmeni është qëlluar me 5 plumba.

 

Blutë e Himarës kanë marrë në pyetje disa persona që kanë qenë dëshmitarë të ngjarjes, teksa janë sekuestruar kamerat e sigurisë së bizneseve të zonës, që mund të kenë fiksuar momentet e ngjarjes dhe lëvizjet e autorit.