Derbi i kryeqytetit mbyllet në “paqe”

Derbi i kryeqytetit mbyllet në “paqe”

166
0

Nuk ka fitues në derbin e kryeqytetit mes Tiranës dhe Partizanit. Të dyja skuadrat nuk kanë mundur të gjejnë rrugën e rrjetës.

Ishte një ndeshje pa shumë emocione, me vetëm një rast polemik në fund, kur bardheblutë pretenduan për një faull në zonë ndaj Muçit, por që për arbitrin nuk ishte 11-metërsh.

Partizani ngjitet përkohësisht i vetëm në krye të renditjes, ndërsa Tirana mbetet në vendin e 7, me 6 pikë.