Dëmet pas tërmetit në Shqipëri/ Reagon Presidenti i Parlamentit Evropian, ja çfarë...

Dëmet pas tërmetit në Shqipëri/ Reagon Presidenti i Parlamentit Evropian, ja çfarë thotë

213
0

 

“Evropa është e gatshme të ndihmojë në rimëkëmbjen dhe rindërtimin e vendit”. Presidenti i Parlamentit Europian, David Sassoli ka reaguar me nje status ne Twitter pas tërmetit te se shtunes ne Shqipëri, qe ngjalli panik te popullata.

Në postimin e tij në rrjetet sociale, thuhet:

“Në këto orë të vështira, ne jemi me popullin shqiptar. Mendimet tona janë me ata që janë lënduar ose me ata që kanë humbur banesat. Evropa është e gatshme të ndihmojë për rimëkëmbjen dhe rindërtim”

pe