Del pseudonimi i ‘boss-it’ shqiptar të gomones me 1.6 ton kanabis

Del pseudonimi i ‘boss-it’ shqiptar të gomones me 1.6 ton kanabis

114
0

Për kapjen e 1.6 ton drogë në Greqi është zbuluar bosi tjetër me origjinë shqiptare. Sipas mediave greke “Vito” është pseudonimi i tij, ku sipas tyre ai është pjesë  e bandës se trafikantëve të drogës. Gazeta “To Vima” shkruan se grupi kriminal paguante 50-60 mijë euro për vendosjen e motorëve në gomone që të ishin gati për udhëtim. Po kështu thuhet se  brenda në qytet banda përdorte automjete me targa të huaja teksa lëviste. Një pjesëtar kryesor i grupit konsiderohet një 31-vjeçar me shtetësi italiane dhe origjine shqiptare.

loading...