Dalin pamjet/ Ja si reagoi Rama kur e gjuajtën me këpucë

Dalin pamjet/ Ja si reagoi Rama kur e gjuajtën me këpucë

279
0

Kryeministri Edi Rama u prit me protestë sot në Spitalin e Traumës. Ai shkoi të vizitojë policët e lënduar paraditen e sotme në protestën para parlamentit, kur u përball me banorët e Astirit. Teksa Rama bënte një deklaratë prekëse për policen që fatkeqësisht mbeti e gjymtuar, duke humbur 4 gishtat e dorës, një protestues e gjuan Ramën me këpucë. Ishte shumë larg dhe këpuca ra tek kameramanët e televizioneve. Në këtë moment konferenca prishet, ndërsa Rama kërkon vemendje nga media. Sakaq protestuesit tharrasin “Turp, Turp!”

Shihni pamjet