Bularati/ Meta: Shërbimet të “hapin sytë”, të përgatitemi për provokime

Bularati/ Meta: Shërbimet të “hapin sytë”, të përgatitemi për provokime

336
0

Presidenti Meta, i ftuar mbrëmjen në emisionin ‘Open’ në TCH, foli edhe për çështjen e Bularatit, duke e cilësuar atë si aspak rastësore, madje tha se duhet të përgatitemi me provokime të tjera. Ai tha se ka paralajmëruar edhe shërbimet në vend që të “hapin sytë”. “Është e rëndësishme të bëhet një analizë e plotë të të gjithë administrimit të një situate të tillë, pasi duhet të përgatitemi me provokime të tilla, pasi duket se nuk kemi të bëjmë me një rastësi. Këtë e kam thënë prej kohësh dhe i kam paralajmëruar shërbimet tona të hapin sytë”, tha Meta.