Bomba e ditës: Zidane rikthehet në Real Madrid

Bomba e ditës: Zidane rikthehet në Real Madrid

250
0

Zinedine Zidane La Sexta shkon edhe më tej duke pretenduar se Madridi do të ratifikojë kthimin e francezit gjatë një takimi këtë mbrëmje. Disa media në Spanjë bien dakord se Zinedine Zidane do të riemërohet si trajner i Real Madridit në mënyrë të menjëhershme. Onda Cero, Cadena COPE dhe La Sexta të gjitha raportojnë se Zidane do të kthehet në krye të ekipit të martën. La Sexta shkon edhe më tej duke pretenduar se Madridi do të ratifikojë kthimin e francezit gjatë një takimi këtë mbrëmje. Ai do të vijë si një goditje ndaj Juventusit, të cilët thuhet se shpresojnë të zëvendësojnë Max Allegri me 46-vjeçarin, i cili udhëhoqi Los Blancos në tre triumfet në Ligën  e Kampionëve.