Berisha: Rama bllokohet në hyrje së NATO-s për veshjen e tij qesharake

Berisha: Rama bllokohet në hyrje së NATO-s për veshjen e tij qesharake

157
0

 

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e qytetarit dixhital, sipas të cilit Rama është bllokuar të hyjë në selinë e NATO-s në Bruksel për shkak të veshjes së tij si karagjoz. “ Qytetari dixhial informon: “Zoti Berisha përshëndetje sapo më njoftoi një bashkatdhetar i imi, i cili me tregon se ka ndodh një incident me zotin Rama, duke parë paraqitjen e jashtme të tij për një kohë të shkurtër është bllokuar deri në verifikim të dokumentave, në fillim me atë paraqitjen e tij ka dhënë dyshime se ky person çfarë kërkon në selinë e NATO-s, ëshë dukur sikur është dikush sikur s’ka fare të bëj me këtë eviniment, është detyru të prezantoj dokumentat edhe kartat e evinementit,plus insistimi i shoqeruesve qe te bohet e mundur hyrja,por protokolli e detyroj ramen te kthehet ne hotel dhe te vishej si zyrtar ,kurse une ju pergjigja atij djalit qe punon ne sekuritas se keta zhele ka nji jave qe o mban veshe,zoti berisha mundesh me e publiku kete lajm”-përfundon mesazhi i publikuar nga Berisha në FB.