BERISHA: ME 13 MAJ NE PROTESTE NGA E GJITHE SHQIPERIA

BERISHA: ME 13 MAJ NE PROTESTE NGA E GJITHE SHQIPERIA

436
0

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi  nga çadra e lirisë se në protestën e 13 majit të Partisë Demokratike, “në Tiranë si pas tij  do të vërshojë e mbarë Shqipëria”Më 13 maj, në Tiranë do të vërshojë e mbarë Shqipëria nga veriu ne Jug ,demokratë e socialist  Shiptarët  do të vërshojnë sepse u vodhe pasurinë”, tha Berisha.Deputeti  Sipas tij dhe vetë socialistët janë të pa kënaqur nga Raman ndaj ata do ti bashkohen protestës së 13 majti . Gjithashtu ish lideri demokrat  shprehu “mirënjohje të madhe për Kavajën, që e bëri Edi Ramën të dorëzohet”. “Kjo fitore e jashtëzakonshme e çadrës së lirisë, frymëzim për mbarë shqiptarët”, deklaroi Berisha.