Bëhuni gati për një fundjavë të çmendur! Ja çfarë ka parashikuar Paolo...

Bëhuni gati për një fundjavë të çmendur! Ja çfarë ka parashikuar Paolo Fox për të gjiha shenjat

239
0

Dashi

 

Kjo e premte është një ditë që hap një fundjavë interesante. Sigurisht që ka shumë probleme dhe sigurisht që të gjithë jemi paksa të prekur nga realiteti i lidhur me jetën e përditshme, por pavarësisht gjithçkaje, disa shenja të zodiakut kanë një ngarkesë të mirë të vitalitetit. Midis shkurtit dhe marsit sipas astrologut mund të mbledhësh diçka, një dozë të vogël fati ose disa lajme. Sigurisht që nuk mund të presim gjithçka menjëherë, por po fillon një e ardhme më e mirë. Dhe mos harroni rëndësinë e ndjenjave.

 

Demi

 

Duhet thënë që në këtë moment jeni veçanërisht të prirur për momente acarimi dhe nervozizmi. Kjo është arsyeja pse Paolo Fox ju këshillon të mos bëni gjëra të rrezikshme dhe mbi të gjitha të mos gaboni ndërsa keni të drejtë, gjë që mund të ndodhë sepse jeni veçanërisht pa kompromis këto ditë. Në dashuri, maturi e dyfishtë!

 

Binjakët

 

Ju mund të mbështeteni në një të Premte të rëndësishme . Sigurisht, ju gjithmonë duhet të jeni shumë racional dhe me këmbë në tokë dhe është e qartë se brenda dy javësh nuk mund të ndryshojë jetën tuaj, megjithatë të gjithë ata që kanë pasur një shqetësim, madje edhe një problem personal mjaft të rëndësishëm, më së voni deri në 10 të muajin e ardhshëm do të jetë në gjendje të dalë jashtë tij. Padyshim që kjo nuk na autorizon të kryejmë projekte dhe situata falimentimi që nga fillimi.

 

Gaforrja

 

Këtë fundjavë mund të jeni shumë më të disponueshëm në dashuri. Dhe kjo disponueshmëri do të jetë edhe më e madhe në muajt Shkurt dhe Mars. Nëse ka një person që ju intereson, nëse doni të vazhdoni një bisedë dashurie këto ditë, do të keni edhe yjet në krah. Tri ditët e ardhshme janë padyshim më të mira.

 

Luani

 

Hëna është në shenjën tuaj dhe ju ndieni se ka energji të madhe, por edhe pak zemërim. Në realitet janë të paktë ata që arrijnë ta jetojnë këtë periudhë pa qenë e nevojshme t’u përgjigjen sulmeve dhe kritikave. Fatkeqësisht, viti filloi mjaft rëndë, me konflikte të forta. Në çdo rast, e juaja është një shenjë se arrin të kapërcejë sfidat, por me vështirësi. Vëmendje edhe në dashuri.

 

Virgjëresha

 

Këtë fundjavë ekziston një dëshirë e madhe për të filluar përsëri , një dëshirë e madhe për të sqaruar edhe keqkuptimet e lindura në të kaluarën. Ju gjithmonë mund të mbështeteni në forcën e yjeve, por edhe në zgjuarsinë tuaj: është e vërtetë që racionalizimi i dashurisë nuk është gjëja e duhur për të bërë, por ndonjëherë kur duhet të bësh zgjedhje drastike dhe të kuptosh se si po shkon një marrëdhënie, është gjithashtu e rëndësishme për të përdorur logjikën. Në çdo rast, dashuria mund të jetë përsëri protagoniste këtë fundjavë.

 

Peshorja

 

Ka lajme sidomos për ata që qëndruan të palëvizshëm në vitin 2020 ose ishin duke pritur për një identitet të punës ose qetësi edhe më të madhe psikologjike. Deri në 10 Shkurt do të kishim yje të shkëlqyeshëm: kjo sigurisht nuk tregon se të gjitha problemet do të zgjidhen ose që ne do të vazhdojmë të jetojmë pa dyshime, por është e sigurt që brenda dy muajsh do të keni ide më të qarta për atë që jeni do të bëjë. Dhe nëse ka një mbyllje ose një hapje të re nuk do të ketë më dyshime për muajt e kaluar.

 

Akrepi

 

Këtë të Premte ndjen një agjitacion të fortë mbi ty : ka të ngjarë që të ketë edhe zemërime të vogla të shkaktuara nga keqkuptime të parëndësishme. Për shembull, nëse doni diçka, përpiquni t’i kushtoni vëmendje, përndryshe ekziston rreziku i bërjes së një gabimi. Astrologu kujton se kjo është një ditë e “izoluar” sepse e shtuna dhe e diela do të jenë më të mira, të paktën fizikisht.

 

Shigjetari

 

Këto ditë ju mund të mbështeteni në një “rivendosje” të emocioneve të caktuara : kjo është gjëja më e rëndësishme që ai mund të thotë dhe të raportojë, sepse emocionet janë gjithçka në jetë. Pastaj kur ndiheni të stimuluar për të bërë bëheni edhe shumë kuriozë. Ju duhet ta keni vërejtur që dëshira për t’u rikthyer në lojë është rikthyer, e cila nuk ishte aty këto ditë vitin e kaluar. Lajmet janë gjithashtu të mirëseardhura në sferën sentimentale: Shkurti do të jetë një muaj i kontakteve të mira.

 

Bricjapi

 

Fundjavë në rritje. Midis kësaj të Premte dhe të Dielë mund të mbështeteni në burime të mira: ato janë tre ditë që ndihmojnë gjithashtu për të rimarrë disa emocione pozitive. Edhe në dashuri duhet të përpiqeni të rigjeni besimin tek partneri dhe qetësia. Nga kjo mbrëmje gjithashtu mund të fillojë një fazë shërimi nga pikëpamja fizike.

 

Ujori

 

Në këtë ditë ju mund të jeni mjaft i trazuar, ka një ndjenjë hakmarrjeje, ndryshimi por do të ketë edhe shpenzime të papritura, mbase për mirëmbajtjen e shtëpisë ose për jetën e përditshme. Preciselyshtë pikërisht aspekti ekonomik që mund të ngadalësojë evolucionin e ideve të caktuara. Isshtë një fundjavë shumë interesante për çiftet që e duan njëri-tjetrin.

 

Peshqit

 

Pas një periudhe izolimi që mund të ishte shkaktuar edhe nga një gjendje e keqe psikologjike ose sentimentale, tani kthehuni duke bërë gjëra të rëndësishme. Kjo fundjavë është gjithashtu shumë intriguese në lidhje me marrëdhëniet, marrëveshjet, ndjenjat që mund të përjetohen. Ata që kanë biznesin e tyre brenda pak ditësh do të kenë një komunikim ose ndoshta një mundësi me kohë të pjesshme.