‘Bac u kry’, Monika Kryemadhi përplas duart me Gaz Bardhin

‘Bac u kry’, Monika Kryemadhi përplas duart me Gaz Bardhin

339
0

Është kjo simbolika e përplasjes së duarve mes kryetares së LSI Monika Kryemadhi dhe sekretarit të Përgjithshëm të PD Gazmend Bardhi si për të thenë se e gjitha shkoi në mënyrë të shkëlqyer. Deputetët marshuan nga Parlamenti drejt Kryesisë së Kuvendit ku dorëzuan mandatet një nga një, të shoqëruar nga turma e protestuesve. Liderët e opozitës duken mëse të kënaqur me organizimin dhe pjesëmarrjen e protestuesve.