Autoret Postuar nga vizional

vizional

23039 Postimet 0 COMMENTS

Gjashtë princeshat shqiptare dhe fati i trishtë i tyre

Ata ishin shembulli i një kulture nga një vend i vogël ku sapo kish filluar bashkëjetesa mes orientit dhe oksidentit. Secila nga gjashtë Princeshat...

Tendencë/ Këpucët që një femër duhet të ketë këtë sezon…

Nuk kemi dëgjuar dhe as që kemi për të dëgjuar kurrë, një femër të thotë se është e tejngopur me këpucë dhe se nuk...

Seksi, ja arsyet pse duhet bërë shpesh dhe me dëshirë

Mes lojës dhe tërheqjes, disa sugjerime për të zbuluar qejfin, të djegësh kalori dhe për të forcuar lidhjen mes një çifti   Seksi dihet, i bën...

Texas, pas 62 vjetësh martesë vdesin dorë për dore në 90...

Thomas dhe Delma janë njohur në moshën 20-vjeçare dhe pas tri javësh kanë lidhur kurorë, duke jetuar plot 62 vite si burrë e grua....

Shkencëtarët shumë afër kurës për rënien e flokëve

Shkencëtarët janë shumë pranë zhvillimit të një kremi I cili mund të kuroj apo edhe te ndaloj thinjen e flokëve. Përderisa po eksploronin se...

Komenti i të ftuarit: Gabimi i Trumpit

Donald Trumpi e zgjoi plotësisht me shkarkimin e drejtorit të FBI-së instinktin e gjahut të hetuesve. Ai mund të pendohet për reagimin e tij...

Kur vendosej fati i Shqipërisë…..

Shqiptarja që turbulloi francezin Krajewski.. Nga Nuri Dragoi   Në orën 15.00 të datës 16 tetor 1913, Komisioni Ndërkombëtar i Kontrollit (KNK), i caktuar për administrimin e...

Ngjyrat që duhet të ketë shtëpia këtë verë..(Fotot)

Këtë verë një ngjyrë tjetër do të dominojë në shtëpi dhe do t’jua sjellë detin dhe freskinë e ujit më afër. Ngjyra e kaltër,...

Studimi/ Çfarë tregon për shëndetin tuaj ngjyra e syve…

Askush prej nesh nuk ka menduar ndonjëherë që sytë bojëqielli mund të nënkuptojnë risk më të lart të kancerit të lëkurës, por besojeni ose...