Autoret Postuar nga vizional

vizional

22831 Postimet 0 COMMENTS

Gjuha shqipe e Diasporës, festë në Selanik

Mbahet Seminari X i mësimit plotësues të gjuhës shqipe në Greqi Nga Anila Kadija   Muaji Maj shënoi një bashkëpunim të shkëlqyer të mësuesve në Greqi. Dhe...

Ambasadori zviceran: Ka ikur koha e ekstremeve të kolektivizimit të detyruar

“Shqipëria flet”, projekti i strukturave komunitare   Çështja e përfaqësive vullnetare të komuniteteve në Shqipëri ka marrë vëmendje kohët e fundit. Një ligj i ri për...

Studimi: Çfarë thonë shkencëtarët për nxehjen e shpejtë të rajoneve polare

Shkencëtarët do ta intensifikojnë studimin e rajoneve polare të Tokës në kuadër të fushatës dyvjeçare për përmirësimin e parashikimeve të motit global dhe për...

Si i përgjigjen Edi Ramës dy zonjat demokrate…

Voltana-Shpjegim për inatin e Edvin Ramës! Shënim nga Albina Deda   Deputetja demokrate Albina Dede së bashku me kryebashkiaken e Shkodrës Voltana Ademi e përshëndesin në këtë...

Një shqiptar, kandidat për Këshillin Bashkiak të Kremonës në mbrojtje të...

Një shqiptar, kandidat për këshillin bashkiak të Kremonës në mbrojtje të të drejtave të emigrantëve   Këshilli i emigrantëve është një hap përpara. Landi Hajazi, njohës...

Ky ushtrim 10-minutësh djegë më shumë kalori sesa 30 minuta vrapim

Vrapimi din të jetë monoton, i lodhshëm dhe ushtrim të cilin shpeshherë përtoni ta bëni. Mos të përmendim faktin se mund të shkaktojë dhimbje...

Gjestet të cilat ju bëjnë më pak atraktiv: Shmangni këto dhe...

Gjestet të cilat ju bëjnë më pak atraktiv: Shmangni këto dhe askush nuk do t’ju rezistojë. Shkencëtarët thonë se ka disa karakteristika të caktuara...

Ministrja Gjosha një amvisë e mirë, qëron patate në Pezë

Ministrja Gjosha duket se nuk e ka aspak problem të qërojë patatet bashkë me të rinjtë që kishin organizuar një piknik në Pezë. Pasi...

15-vjeçarja vdes gjatë operacionit në spitalin “Continental”

Një vajzë 15 vjeçe ka ndërruar jetë në spitalin “Continental”. Burime të sigurta bënë të ditur se ngjarja e rëndë ka ndodhur pikërisht në...

Këta janë 10 librat më të mirë të të gjitha kohërave

Letërsia botërore është përfaqësuar nga vepra të mëdha, të shkruara nga autorë të mëdhenj, ku janë përfshirë trillimet, realiteti, poezitë – moderne apo antike...