Autoret Postuar nga vizional

vizional

22293 Postimet 0 COMMENTS

INSTAT: Inflacioni i harmonizuar, në prill 3.6 %

Indeksi i Çmimeve të Harmonizuara të Konsumit që përdoret për monitorimin e lëvizjes së çmimeve me pakicë në vendet Evropiane, duke krahasuar përqindjen e...

Panariti: Do të 5-fishojmë investimet për bujqësinë dhe zero taksa për...

 “Ky djalë është për t’u marrë shembull, pasi kreu studimet e larta në një prej universiteteve më prestigjoze të Italisë dhe Evropës, siç është...

Festivali i 5-të Ndërkombëtar i Ushqimit – Prezantohet në Athinë tradita...

  Ambasada shqiptare në Greqi mori pjesë në Festivalin e 5-të Ndërkombëtar të Ushqimit, ku prezantoi për herë të parë në Athinë traditën dhe kulinarinë...

Sot votohet qeveria e re “Rama”

Kuvendi mblidhet të hënën pasdite për të miratuar shkarkimin e zëvendëkryeministrit dhe të 6 ministrave dhe zëvendësimin e tyre me teknicienë, të propozuar nga...

Zyrtarë të lartë të Prokurorive Europiane në Tiranë…

Prokuroria e Përgjithshme organizon, për herë të parë në Shqipëri, një Konferencë Ndërkombëtare, me praninë e Prokurorëve të Përgjithshëm të rajonit e më gjerë,...

Rama bën të tjera lëvizje në qeveri: Kush largohet dhe kush...

Kreu i qeverisë ka larguar disa zëvendësministra, bashkë me ministrat që do t’u lënë vendet të propozuarve të Lulzim Bashës në Qeveri. Të gjitha...

Kanë- Nicole Kidman mbretëresha e bukurisë

Në Festivalin e Kanës 2017 vazhdohet të ëndërrohet. Edhe falë mbërritjes së të bukurës Nicole Kidman që magjepsi të gjithë me të parën e...

Uta Ibrahimi, shqiptarja e parë që mposht Everestin

Uta Ibrahimi është alpinistja e parë shqiptare që është ngjitur në malin më të lartë në botë “Everest”. “Sot në të gdhirë në 22...

Mediat e huaja flasin për prejardhjen e Ritës pas “BBMA”

Rita Ora tregoi trupin e saj në një fustan i cili lartë kishte ngjyrë të bardhë, kurse poshtë ishte rrjetë e zezë. Ajo u...

“Pavlefshmëria e listave’, Dojaka: Kërkojmë pushimin e çështjes

  Partia Aleanca Popullore është tërhequr nga ankimimi për shpalljen të pavlefshme në Kolegjin Zgjedhor të listave të kandidatëve për deputet të regjistruara me 29...