Autoret Postuar nga vizional

vizional

22068 Postimet 0 COMMENTS

Abëreshët e Argjentinës kremtojnë “Kurorzimin e Mbretëreshës” me këngë e valle...

Nga Beqir SINA - New York Buenos Aires - Argjentin : Në katundin Berisso(Berisha) në provincën Buenos Aires, Argjentinë, e cila është pjesë e zonës...

Fëmijët e Shkozës nuk mund ta kuptojnë çfarë “shteti” kërkon të...

Pasi panë që u braktisën nga shteti për tu lënë në mes të katër rrugëve, banorët e Shkozës po protestojnë sot para Ambasadës Amerikane...

Reportazh/ SA KENI PËR TË ECUR DREJT FSHATIT KOTE! Nga: Gëzim...

Mëngjes i freskët, i mes shtatorit. Sapo kemi dalë nga shtëpia, marrim rrugen në drejtim të godinës së Bashkisë, ketu na priste Jonuzi, shoferi...

“Rreth e rrotull globit”, të njohim shtetet nëpërmjet fotove

Në këtë rubrikë kemi vendosur të publikojmë foto nga çdo vend i botës, foto të bëra vet, që tregojnë histori, kulturë dhe zhvillim.  Ju...

Palltot për vjeshtën 2017

Palltot janë simboli i vjeshtës prandaj të dashura femra duhet të kujdesemi shumë për stilin dhe ngjyrën e tyre me qëllim që të jemi...

Fli në mes të New York, shkruan “The New York Times”

Gazeta prestigjioze "The New York Times", i ka dhënë hapësirë një restuaranti në Bronx, që sikurse që ka emërtimin "Tradita", po ashtu në këtë...

Pamje të rralla nga Koreja e Veriut: Kimi është i mëshirshëm,...

Krahas tensioneve që kanë arritur kulmin në raport me SHBA-të, Koreja e Veriut lejoi gazetarët e CNN-it që të xhirojnë brenda shtetit më të...

Fatos Nano mbush 65 vjeç, ja se si e uron miku...

Ish-kryeministri Fatos Nano feston ditën e sotme ditëlindjen e tij të 65. Prej kohësh Fatos Nano ka preferuar të qëndrojë larg mediave, ndaj detajet...

Ja kush është ‘seks bomba’ që do ta zëvendësoi Marinën te...

Marina Vjollca Selimi tash nuk do të jetë pjesë e emisionit 'Procesi Sportiv'. Bukuroshja bjondinë është transformuar në Tv Klan për ta udhëhequr një...

Ky është 11 vjeçari që kujdeset për barin e Shtëpisë së...

  11 vjeçari Frank Giaccio nga Falls Church në Virxhinia është padyshim një sipërmarrës i zoti pasi arriti të sigurojë një klient të mirë për...