Autoret Postuar nga vizional

vizional

19306 Postimet 0 COMMENTS

Punët që mund t’i “rrëmbejmë” Europës

Vendet e Bashkimit Europian po i zhvendosin vendet e punës në Azi, Ballkan e Turqi, në kërkim të kostove më të ulëta. Maqedonia dhe...

Shqiptarët, populli me më pak makina në Europë

Me gati gjysmën e popullsisë që jeton në fshat, shqiptarët renditen si populli i fundit në Europë për sa i përket numrit të veturave...

Ç’po ndodh me projektin TAP në Shqipëri

Projekti i Gazsjellësit Trans Atlantik (TAP) po merr formë dhe punimet në territorin e Shqipërisë po ecin me ritme të shpejta. Burime nga ministria...

Franca në pritje të një kryeministri

Menjëherë pas betimit, presidenti i ri francez, Emmanuel Macron do të emërojë sot kryeministrin para se të niset në Berlin, shenjë e prioritetit të...

Udhëtim nëpër botë përmes parave – Ja 18 kartëmonedhat më të...

Në vijim do të mund të shihni disa nga kartëmonedhat më të bukura dhe më mbresëlënëse në botë. Disa prej tyre kanë dalë nga...

Financial Times: Dilemat për anëtarësimin penalizojnë vendet e Europës Lindore dhe...

Ndasitë kanë potencial të dëmtojnë investitorët në Europën Qendrore dhe Lindore shkruan Financial Times… Ndarja veri-jug po bëhej gjithmonë dhe më e dukshme gjatë periudhës...

Parashikimi i motit: Ballkani kërcënohet nga valët e rrezikshme të...

Periudhat e gjata të ngrohjes, përfshirë valët e gjata e të rrezikshme të nxehtësisë, gjatë kësaj vere do të jenë problem i madh për...

Dieta pranverore; si të humbisni 3 kg brenda 7 ditësh

Edhe pse ditët e fundit koha nuk ka qenë aq e ngrohtë sa do të kishit dashur, vera është shumë më afër nga ç’mund...

Omer Mamo: Politika sipas meje…

“Çfarë mendoj për Ramën, Bashën, Metën dhe Idrizin” Nga Eglantina Alliaj  Angazhimi i tij në politikë ka ardhur vetvetiu, për shkak se ka qenë një...

Omer Mamo: Politika sipas meje…

“Çfarë mendoj për Ramën, Bashën, Metën dhe Idrizin” Nga Eglantina Alliaj Angazhimi i tij në politikë ka ardhur vetvetiu, për shkak se ka qenë një...