Autoret Postuar nga vizional

vizional

18103 Postimet 0 COMMENTS

Franca në pritje të një kryeministri

Menjëherë pas betimit, presidenti i ri francez, Emmanuel Macron do të emërojë sot kryeministrin para se të niset në Berlin, shenjë e prioritetit të...

Udhëtim nëpër botë përmes parave – Ja 18 kartëmonedhat më të...

Në vijim do të mund të shihni disa nga kartëmonedhat më të bukura dhe më mbresëlënëse në botë. Disa prej tyre kanë dalë nga...

Financial Times: Dilemat për anëtarësimin penalizojnë vendet e Europës Lindore dhe...

Ndasitë kanë potencial të dëmtojnë investitorët në Europën Qendrore dhe Lindore shkruan Financial Times… Ndarja veri-jug po bëhej gjithmonë dhe më e dukshme gjatë periudhës...

Parashikimi i motit: Ballkani kërcënohet nga valët e rrezikshme të...

Periudhat e gjata të ngrohjes, përfshirë valët e gjata e të rrezikshme të nxehtësisë, gjatë kësaj vere do të jenë problem i madh për...

Dieta pranverore; si të humbisni 3 kg brenda 7 ditësh

Edhe pse ditët e fundit koha nuk ka qenë aq e ngrohtë sa do të kishit dashur, vera është shumë më afër nga ç’mund...

Omer Mamo: Politika sipas meje…

“Çfarë mendoj për Ramën, Bashën, Metën dhe Idrizin” Nga Eglantina Alliaj  Angazhimi i tij në politikë ka ardhur vetvetiu, për shkak se ka qenë një...

Omer Mamo: Politika sipas meje…

“Çfarë mendoj për Ramën, Bashën, Metën dhe Idrizin” Nga Eglantina Alliaj Angazhimi i tij në politikë ka ardhur vetvetiu, për shkak se ka qenë një...

Lamborghini prodhon ‘bishën’ e re Huracan (Foto)

Lamborghini ka prodhuar versionin më të ri të modelit Huracan, i cili do të dal në shitje vitin e ardhshëm. ‘Bisha’ Huracan vjen me...

Leonora Jakupi reagon për sulmin ndaj Arbana Xharrës

Përveç reagimeve që erdhën nga sfera politike lidhur me sulmin e mbrëmshëm ndaj tashmë anëtares së re të Partisë Demokratike të Kosovës, reagimet fillojnë...

Vijon puna për ndërtimin e këndit të 16-të të lojërave te...

Veliaj: “Premtim i mbajtur, kemi bërë zgjedhjen e duhur duke u fokusuar te infrastruktura për fëmijët”   Një kënd i ri rekreativ po i shtohet kryeqytetit...