Autoret Postuar nga vizional

vizional

18060 Postimet 0 COMMENTS

10 kompanitë audituese – Lista zyrtare e atyre që do certifikojnë...

Ministria e Financave zbardhi listën e 10 kompanive që do të bëjnë certifikimin e deklaratave tatimore të biznesit. Në një procedurë që zgjati disa...

iPhone 8 do të jetë celulari më i shtrenjtë në botë

Të gjithë mezi po presin të shohin se çfarë veçori të reja do të sjellë iPhone 8, por një hulumtim i ri nga Simona...

13 reklama mahnitëse që i lënë konkurrentët e tyre pa asnjë...

Nuk është sekret se shumica e njerëzve i urrejnë reklamat. Madje, të gjithë e ndërrojmë edhe kanalin në TV gjatë pushimeve të reklamave, pasi...

Zyrtari i lartë amerikan nis takimin me Ramën, Basha merr me...

Zv.ndihmëssekretari amerikan i Shtetit, Hoyt Brian Yee, mbërriti në Tiranë për një përpjekje te fundit për të arritur një marrëveshje politike mes maxhorancës dhe...

Punët që mund t’i “rrëmbejmë” Europës

Vendet e Bashkimit Europian po i zhvendosin vendet e punës në Azi, Ballkan e Turqi, në kërkim të kostove më të ulëta. Maqedonia dhe...

Shqiptarët, populli me më pak makina në Europë

Me gati gjysmën e popullsisë që jeton në fshat, shqiptarët renditen si populli i fundit në Europë për sa i përket numrit të veturave...

Ç’po ndodh me projektin TAP në Shqipëri

Projekti i Gazsjellësit Trans Atlantik (TAP) po merr formë dhe punimet në territorin e Shqipërisë po ecin me ritme të shpejta. Burime nga ministria...

Franca në pritje të një kryeministri

Menjëherë pas betimit, presidenti i ri francez, Emmanuel Macron do të emërojë sot kryeministrin para se të niset në Berlin, shenjë e prioritetit të...

Udhëtim nëpër botë përmes parave – Ja 18 kartëmonedhat më të...

Në vijim do të mund të shihni disa nga kartëmonedhat më të bukura dhe më mbresëlënëse në botë. Disa prej tyre kanë dalë nga...

Financial Times: Dilemat për anëtarësimin penalizojnë vendet e Europës Lindore dhe...

Ndasitë kanë potencial të dëmtojnë investitorët në Europën Qendrore dhe Lindore shkruan Financial Times… Ndarja veri-jug po bëhej gjithmonë dhe më e dukshme gjatë periudhës...