Autoret Postuar nga vizional

vizional

15511 Postimet 0 COMMENTS

Një film mbi Skënderbeun, nga producentët më të mirë të Hollivudit

Joe DioGuardi, ish kongresmen në Amerikë, dëshiron ta realizojë një film mbi Gjergj Kastriot Skënderbeun. DioGuardi, i cili është me origjinë shqiptare, i ka...

Ushtria britanike rrethon Parlamentin

Ushtria britanike po përgatitet sot të vendoset rreth Parlamentit, pas vendosjes së vendit në alarm maksimal terrorist, njoftoi një burim policor. Kryeministrja Theresa May...

Samsung prezanton ekranin e parë “të shtrirë”

Sipas raporteve të mediave jug-koreane, Samsung së shpejti do të prezantojë ekranin e parë “të shtrirë” në botë. Bëhet fjalë për ekranin 9,1 inç...

Ministri Demiraj takim me drejtues të Policisë: Mos u merrni me...

Ministri i Punëve të Brendshme Dritan Demiraj, zhvilloi sot një takim me drejtuesit e Policisë së Shtetit. Gjatë takimit Demiraj ka theksuar tre prioritetet:...

Zv/kryeministrja e PD thërret në takim tre ministra të LSI

  Zv/kryeministrja nga radhët e Partisë Demokratike, Ledina Mandia, ka thirrur sot në një takim tre ministra të LSI, në zyrën e saj në Kryeministri....

Aida Nico/ Pse propozoj krijimin e Shtëpive Familje

Nga Aida Nico Një problematikë shumë e rëndë në kohët që jetojmë është dhe dhuna në familje. Sipas asaj që ne shohim në ambjentin ku...

Rama-PD: Nuk ka “POR” e “SIKUR”, nëse nuk zhbllokon vettingun, marrëveshja...

  Kryeministri Edi Rama paralajmëroi sot Partinë Demokratike se në rast se brenda muajit maj nuk zhbllokon vettingun, marrëveshja politike e 18 majit PS-PD është...

Tërmet 4.4 ballë në Tiranë dhe disa qytete të tjera

  Një tërmet me magnitudë 4.4 ballë shkalla rihter u ndje mesditën e sotme në Tiranë dhe disa qytete të Shqipërisë. Sipas të dhënave paraprake...

Çfarë paralajmërojnë shkencëtarët nëse goditemi nga kometat…

Nëse papritmas vërehet ndonjë asteroid, apo kometë, duke ardhur në drejtim të Tokës, atëherë njerëzimi do të ishte plotësisht i papërgatitur, thotë një shkencëtar...

Ngrohja globale: Vendet që do të zhduken në tokë

Ngrohja globale është ndër temat më të diskutuara në të gjithë botën, mirëpo çfarë bëhet për ta parandaluar atë? Se si do të dukeshin...