Aurela Gaçe tregon historinë me Joni Peçin: Pagoi në fshehtësi gjithçka që...

Aurela Gaçe tregon historinë me Joni Peçin: Pagoi në fshehtësi gjithçka që i duhej fëmijës… (VIDEO)

525
0

 

Stilisti i mirënjohur Joni Peçi ditën e djeshme ka hedhur në treg edhe linjën e tij të parfumeve “Encyclopedia by Joni Peçi”. Aroma e veçantë e këtij parfumi ka bërë bashkë shumë njerëz të ekranit, biznesit, modës e artit. Mes tyre ka qenë edhe këngëtarja e mirënjohur Aurela Gaçe e cila na rrëfen një anë tjetër të Jonit, atë më njerëzoren. Aurela tregon se si stilisti ka paguar gjithçka që i duhej një fëmije të sëmurë duke dashur që e gjitha të mbetej një sekret.

RRËFIMI I PLOTË I AURELA GAÇES:

Mbrëmë ti miku im shënove një tjeter sukses, por ajo qe dua njerezit te dinë, eshte se ti je i rralle . Si njeri. Ne kemi 10 vjet qe bashkepunojme , e kemi njohur e provuar njeri- tjetrin ne te mirë e në të keq, prandaj jam e lumtur për ty. E di qe ti tani nuk do t’a aprovosh kètè qe do të tregoj kêtu .  Nje here, dikush kerkoi ndihme. Per nje femije te semure. Une fillova t’u kerkoj miqve artiste të me bashkoheshin e shume nga ata ishin gati . Te kerkova ndihme edhe ty. E ti pagove ne fshehtësi gjithè cfare i duhej femijes. M’u lute te mos i tregoja as prinderve te femijes,sepse e mira behet pa u marrë vesh. Une dua ta tregoj kete gje, sepse dua t’a dine te gjithe qe perveçse je talent i padiskutueshem, ti jep nga vetja jote perdite . Edhe per ne , te skenes, sa shume ke bere, edhe kur s’kishim, edhe kur kishim. Sepse ti je kaq njerezor. Ti je kaq mirenjohes per ata qe kane qene prane teje ne kohe te veshtira. E di sepse kam 10 vjet qe te njoh.

Une mbreme isha mes miqve te tu, dhe mora mikrofonin per ty. Kendova këngèn tënde. …..Parfumi yt mban emrin ENCYCLOPEDIA BY JONI PECI.

Fiks, Enciokopedi

javascript:;