Aurela Gaçe -motrës: E Lumtur qe shoh emrin tënd mes aktorëve në...

Aurela Gaçe -motrës: E Lumtur qe shoh emrin tënd mes aktorëve në teatër në New York!

659
0

Këngëtarja Aurela Gaçe shpreh entuziazmin dhe lumturinë për motrën e saj. Në statusin e saj në fb, Gaçe shkruan se ndihet e lkumtur që shikon emrin e motrrës mes aktorëve në teatër në New York.

Statusi i plotë

Sa e lumtur jam per ty motra ime ,jeta ime. Te shoh emrin tend mes aktoreve  🙈🙇‍♀️ ne kete teater ne Neë York, per mua eshte noë ndjesi qe se pershkruaj dot. Duke ditur sa shume e doje kete, duke e ditur sa shume kerkove e punove, duke e ditur sa mijera e mijera aktore te rinj ka ne ato rruge qe kurre se prekin endrren , duke e ditur sa e eger eshte bota e artit sidomos ne nje metropol si i Neë York-ut ( edhe ketu eshte I njejti ne miniature) , kam nje çĺirim ne shpirt. Une e di çdo te thote te preket endrra prandaj jam kaq e lumtur per ty . Do te doja te isha aty me ty e te ndjeja cdo emocion live , te perjetoja diçka qe e di mire çdo te thote per shpirtin. Te gezoja me ty ashtu siç ti ke gezuar per mua. Te do motra shume… faleminderit Zot 🙇‍♀️ gjithmone , edhe ne humbje e rrezime, sepse ato bejne njeriun me te forte , jane mesime per te luftuar me fort.