Atentat në Kamëz, shtypi pultin për të hapur makinën, shpërthen fuqishëm automjeti

Atentat në Kamëz, shtypi pultin për të hapur makinën, shpërthen fuqishëm automjeti

91
0

Një atentat me tritol ka ndodhur para pak çastesh në qytetin e Kamzës.

Automjeti në pronësi të shtetasit me inicialet Gj. M., ka shpërthyer në momentin që ky i fundit ka shtypur pultin e çelësit për të hapur makinën. Si pasojë e shpërthimit është dëmtuar lehtë në këmbë shtetasi në fjalë, por jashtë rrezikut për jetën.

 

Në vendin e ngjarjes ndodhet grupi hetimor dhe sherbimet e Policisë ku vijon puna për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

 

Njoftimi i plotë i policisë: Tiranë/Informacion paraprak

 

Më datë 09.02.2021, rreth orës 10:00, në Kamzë, në rrethana ende të paqarta, në momentin që drejtuesi i automjetit është afruar dhe ka shkelur pultin  ka shpërthyer, dyshohet si pasojë e lëndës plasëse mjeti  i parkuar me drejtues shtetasin Gj. M., i cili  është lënduar lehtë në këmbë pa problem për jetën.

 

Në vendin e ngjarjes ndodhet grupi hetimor dhe sherbimet e Policisë ku vijon puna për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

loading...