Astronauti i NASA-s publikon pamje mbresëlënëse të Tokës!

Astronauti i NASA-s publikon pamje mbresëlënëse të Tokës!

341
0

Astronauti i NASA-s, Randy Bresnik, ka postuar së fundmi një video të kapur jashtë Stacionit Ndërkombëtar Hapësinor, e cila ofron pamje vërtetë mahnitëse të planetit tonë. Pasi siguron veten jashtë stacionit hapësinor, astronauti regjistron disa sekonda pamje nga Toka. Video është filmuar rreth një muaj më parë. Një “top” gjigant i mbuluar me retë që lundrojnë mbi oqeane dhe tokë. Një pamje me të vertëtë e jashtëzakonshme e planetit tonë.