‘Arrest shtëpie’ për Bardh Spahinë: Gjykata jep masën e sigurisë për ish-deputetin

‘Arrest shtëpie’ për Bardh Spahinë: Gjykata jep masën e sigurisë për ish-deputetin

300
0

Gjykata e Shkodrës ka dhënë masën e sigurisë “arrest shtëpie” për ish-deputetin, demokratin Bardh Spahia.

Në fjalën e tij para gjykatësve, Spahia mësohet se është shprehur se Gjyqi në ngarkim të tij është politik. Arrestimi im është me prapaskenë politike. Gjykata duhet të vlerësojë dhe të shikojë fakte të vërteta”, mësohet të ketë thënë Spahia.