Akuza për shpifje, Nishani humb betejën me Erion Veliaj

Akuza për shpifje, Nishani humb betejën me Erion Veliaj

283
0

Gjykata e Tiranës ka rrëzuar kërkesën e Presidentit Bujar Nishani kundër kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj. Presidenti e akuzonte kryebashkiakun për shpifje. Nishani kërkonte 1 mijë euro dëmshpërblim nga Veliaj dhe përgënjeshtrim të deklaratave të bëra nga kryebashkiaku. Veliaj tha gjatë një interviste se gruaja e Nishanit mori padrejtësisht pronën e Kishës në Elbasan.