Aksident i RËNDË në Itali/ Humb jetën i riu SHQIPTAR, ishte duke…

Aksident i RËNDË në Itali/ Humb jetën i riu SHQIPTAR, ishte duke…

157
0

Një aksident i rëndë që ka ndodhur në Itali, ka shkaktuar vdekjen e dy të rinjve, njëri prej të cilëve një 20-vjeçar shqiptar.

Mediat italiane raportojnë se në aksidentin e ndodhur pasditen e së dielës mbetën të vdekur shqiptari 20-vjeçar Juendi Xhani dhe italiani Guiseppe Troisi.

Xhani ishte me origjinë nga qyteti i Durrësit, por jetonte në Pesaro. Ata të dy udhëtonin me një makinë kur u përplasën me një automjet tjetër.

Bashkë me ta në makinë kanë qenë edhe dy vajza që mbeten të plagosura. Mjeti i të rinjve pas përplasjes ka dalë nga rruga.

Përveç dy viktimave, janë edhe gjashtë të plagosur; ndër personat e përfshirë janë edhe dy fëmijë të moshës 8 vjeçare të cilët fatmirësisht nuk pësuan lëndime serioze.