LAJM I FUNDI/ ‘LSI s’do i gjesh gjurmë’, Meta nxjerr SMS-të e...

LAJM I FUNDI/ ‘LSI s’do i gjesh gjurmë’, Meta nxjerr SMS-të e Ramës: Ngre dhe 3 parti të tjera (Ja ç’më tha për Bashën)

250
0

 

Nuk do gjesh gjurmë LSI-je”, ky ka qenë një nga mesazhet që i kanë ardhur ardhur presidentit Ilir Meta.

 

Meta është shprehur: “Mua kur nuk më erdhi për PS- që kam dhënë një kontribut të madh. Atje nuk vinte njeri, ishte për të ardhur keq,  vetëm 70-vjeç e lart hynin dhe dilnin në seli. Mua nuk më vjen keq as për LSI-në se i dhashë një mundësi të re shqiptarëve. Unë nre edhe te parti të reja. Qëllimi im është që të mos lejojë Edin dhe ata që drejtojnë Edin që të lënë gjurmë të keqe në vend.  Qeveria sot është PPP, është gjykatë e lartë, është gjithçka, të gjitha reformat janë kthyer në Ramaform.”, u shpreh Meta.

 

Ai ka treguar edhe mesazhin për Bashën:  ‘Bashës i kam shkruar se pas zgjedhjeve lokalenuk do të jetë më kryetar i Partisë.”