Ajka u bë 1 vjeçe, Xhensila i zbulon për herë të parë...

Ajka u bë 1 vjeçe, Xhensila i zbulon për herë të parë fytyrën vajzës sot në ditëlindjen e saj

376
0

Xhensila Myrtezaj e ka zbuluar fytyrën e vajzës sot për herë të parë. Vitin e kaluar, këngëtarja Xhensila Myrtezaj dhe komediani Bes Kallaku u bënë për herë të parë prindër. Në jetë erdhi vajza të cilën çifti e pagëzuan me emrin Ajka. Me këtë rast dyshja morën urime të shumta mirëpo asnjëherë deri më sot në ditëlindjen e saj të parë nuk ia zbuluan fytyrën vogëlushes. Ishte Xhensila ajo e cila i ka publikuar disa foto në llogarinë e saj në Instagram, pranë të cilave e ka uruar vajzën për ditëlindjen e parë.

 

“Per nektarin e jetes time, bija ime, mbreme e kisha te pamundur te flija, e mezi prisja te hapje syte e embel. E ndjej akoma aromen  dhe faqet e ngrohta te tuat kur te sollen tek une. Ma ngrohen shpirtin si askush me par ne jete, ndjesia hyjnore. Ditelindja jote, dita me e bukur e e jetes time. Lutja ime, me ty njoha edhe me shume Zotin, kuptova se sa shume dashuri dhe dhembshuri ndjen ai per ne. Ti solle lutjen, Lutem per ty sa hap syt, e gjumi me ze duke falenderuar Zotin per mrekulline qe na solli ne jeten .

 

Nuk te dhuruam ne jeten, ti na dhe boten. Ne te dyja kemi qendruar 24 ore bashk, kemi qeshur, kemi kercyer, kemi qar te dyja kur ti ke ber vaksinat, kur te dhimbte barku, e tani qe po te dalin kicat(dhembet), kemi eksploruar boten bashk perreth, nuk po meson ti nga une, une po mesoj nga ty, po e shoh boten vetem nga syt e tu, dhe e di sa shume ngjyra, pasterti, gezim, po shohin syt e mi tani? Na presin dhe shume vite per te mesuar nga njera tjetra, shoqja, motra, bija ime. Ne ja dolem zonjush Ajka, te perjetojm me te bukrin vit me plot sfida, e mesime. Ti ke fuqine, ti me ndyshove mua dhe jeten time pergjithome. Mos e harro kurr, kurr mos ndjej frik, kur ti te kalosh permes ujrave mami do jet me ty.

 

Ne fillim une dhe babi kishim njeri-tjetrin, tani kemi gjithcka.

 

Ajka endrra jone e ber realitet.”, ka shkruar këngëtarja në Instagram.