Afër mesnatës, Edi Rama këndon xhamadanin vija vija për një arsye të...

Afër mesnatës, Edi Rama këndon xhamadanin vija vija për një arsye të madhe (Ngjarja emocionuese)

182
0

Kryeminstri Rama ka publikuar pak minuta më parë foton e dy bebeve të porsalindura, njëra në Kosovë dhe tjetra në Shëipëri.

 

Të dyja këto foshnja kanë ardhur në jetë në familjet e prekura nga tërmeti i 26 nëntorit. Teksa ju uron jetë të gjatë, Rama këndon këngën e njohur “Xhamadani vija vija”.

 

“KA NJE KOHË PËR TË VDEKUR DHE KA NJË KOHË PËR TË LINDUR.

 

Dy bebe tërmeti lindin në Kosovë dhe Shqipëri si kokrra e mollës. Edhe 100 dhe shëndet e lumturi bashkë me prindërit e me gjyshërit e me kë t’u dojë zemra e vogël, që u bëftë sa më e madhe.

 

Xhamadani vija-vija është Kosova është Shqipëria/Rreh si zemër çiftelia sa e madhe është Shqipëria”, shkruan Rama, teksa poston dhe foton e dy foshnjave të ardhura në jetë sot.