32-vjeçarja mbytet në lumin e Bulqizës, mister rrethanat

32-vjeçarja mbytet në lumin e Bulqizës, mister rrethanat

313
0

 

Një 32-vjeçare ka humbur jetën. Sipas të dhënave mësohet se viktima me iniciale M.Fështë mbytur mbrëmjen e djeshme rreth orës 21:30.

Ndërkohë që burime nga blutë bëjnë me dije në trupin e 32-vjeçares nuk janë gjetur shenja dhune. Ende nuk dihen shkaqet dhe rrethanat e plota të ngjarjes, ndërkohë po hetohet për zbardhjen e saj.

 Njoftimi i policisë:

Nga informacionet paraprake, raportohet se viktima është mbytur mbrëmjen e djeshme rreth orës 21:30.

Burime nga blutë bëjnë me dije në trupin e 32-vjeçares nuk janë gjetur shenja dhune.

Ende nuk dihen shkaqet dhe rrethanat e plota të ngjarjes, ndërkohë po hetohet për zbardhjen e saj.

Referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Dibër si “ngjarje aksidentale”, pasi rreth orës 21.30, datë 10.09.2019, është gjetur e mbytur në lumin e Bulqizës shtetasja  M.F, 32 vjeçe, banuese në Bulqizë. Nga kqyrja e trupit të viktimës, nga eksperti mjeko-ligjor, nuk janë konstatuar dëmtime apo shenja dhune.