Autoret Postuar nga vizional

vizional

1841 Postimet 0 COMMENTS

Në këto shtete dënohesh me vdekje nëse nuk beson në Zot

Të besosh ose jo në zot është një zgjedhje personale që bën çdokush nga ne për jetën e vet. Besimi konsiderohet si e drejtë...

Ndrysho sepse ti e dëshiron ndryshimin, jo sepse “ta diktojnë” të...

Të mbash veten është kulturë. Të mbash veten, sepse ta kërkojnë të tjerët, është nënvlerësim i vetvetes. Sa e sa vajza dëgjojmë përditë të...

Koleksioni i ri nga ZARA, do t’ju ndryshojë konceptin mbi garderobën...

Gjithmonë plot surpriza, këtë herë vëmendja është përqendruar tek ngjyrt, por edhe dizenjot. Këpucët shik janë gjithçka ju duhet për periudhën më të dashur...

Flet për herë të parë autori i masakrës në Florida: Ju...

Nikollas Kruz, 19-vjeçar, ka pohuar se ka shtënë mbi nxënësit dhe mësuesit e gjimnazit, nga ku e kishin përjashtuar për shkak të sjelljeve të...

Lal Eri si Lal Sherri! Nga Nga Arian Galdini

(Një përgjigje e shtruar për Albert Nikollën, pas një reagimi e konsiderate që ai ka shprehur në një koment pas një statusi që unë...

Si ta evitoni bllokimin e hundës?

Simptomat e ftohjes dhe gripit përfshijnë ethe, kollë, lodhje dhe hundë të bllokuara.  Bllokimi i hundës shkaktohet kryesisht nga inflamacioni i kanaleve të hundës....

Tronditet politika / Zv/kryeministri kapet mat me këshilltaren e tij (FOTOT)

Marrëdhënie intime mes ministrave dhe nëpunësve të tyre nuk do të lejohen më! Ky është urdhri i kryeministrit Australian Malcom Turnbull i cili ka...

Kjo kala ishte braktisur pas një zjarri 80 vjet më parë,...

Befasuese! Ndërtesat e vjetra, kështjellat dhe monumentet kanë historinë e tyre. Ju humbisni shqisat tuaja për bukurinë, historinë dhe fillimin duke përfytyruar mënyrën e...

FSHF reagon pas akuzave për kurdisje ndaj Skënderbeut

Federata Shqiptare e futbollit ka dalë me një qëndrim zyrtar mbi çështjen Skënderbeu.FSHF ka informuar dhe sqaruar të gjithë opinionin publik në lidhje me...

Replikat / Qytetari: U bëre si ato vajzat që reklamojnë edhe...

Kryeministri Edi Rama ka shkëmbyer disa replika me ndjekësit e tij në FB, pas një postimi që ka bërë mëngjesin e kësaj të premteje....